EXPERSITO-Zeynep Ceren Alp
EDEBİYAT/SENARYO YAZIMI KURS (HAFTA İÇİ)

Zeynep Ceren Alp

2,974 ₺

Zeynep Ceren ALP (d. 1990, İstanbul) Türk yönetmen, kişisel gelişim uzmanı. Zeynep Ceren ALP 1990 yılı Bakırköy-İstanbul’da doğdu. 2003 yılında 'Bakırköy Kültür Merkezi'nde’ tiyatro eğitimi aldı. Ardından 6 yaşından beri hayali olan sunuculuk ve yönetmenlik adımlarını 'Aydın Doğan Anadolu İletişim Lisesi'ni kazanarak başladı. 'Radyo-Tv programcılığı' okudu. Okulun tiyatro kulübünde temel tiyatro eğitim aldı. İlk uzun metraj film projesinin 2005'te, 13 kişilik bir arkadaş grubuyla zor şartlarda bilgisiz ve deneyimsiz olarak yazdı, çekti ve oynadı. 'Münzevi' adlı filminin galasını yaptı ve gazete, dergilerde haber oldu. 2008-2010 yılları arasında 'İstanbul Arel Üniversitesi'nde Radyo Televizyon programcılığı-Ön lisans' okudu. Okulun tiyatro kulübünde eğitim aldı. Ekibiyle oyunlar hazırlayıp hem okul sahnesinde hem de yarışmalarda sergiledi. İsmek'te Diksiyon dersleri aldı ve kendini geliştirdi. Freelance Fotoğrafçılık çalışmaların katalog çekimleri, özel çekimler yaptı. 2011 'DGS' sınavı ile tekrardan 'İstanbul Arel Üniversitesi Radyo Sinema ve Televizyon-Lisans' bölümünü kazandı. Boş zamanlarında aldığı belgeler sayesinde kişisel gelişim dersleri veriyor. 2013'de 'Beykent Üni. Sosyal Bilimler E. Sinema Tv Yüksek Lisans' kazandı ve masterını Uzm. Sinemacı unvanının alarak bitirdi. Eğitimini bırakmadan çalışan ‘Zeynep Ceren ALP’ ileride ki hedeflerinden bir diğeri akademisyenlik ve öğretmenlik olduğu için ‘İstanbul Ticaret Üni.' Pedagojik Formasyon eğitimini almıştır.
Henüz uzmanı değerlendiren olmamış. Hizmet aldıysanız değerlendirip yorum yapabilirsiniz

Hizmetin türü

Yapım sürecinin temel taşıdır. Dizi, film ve hatta tv showlarının bazıları için son derece basit akış formunda senaryo kullanılırken kimilerinde ise senaryo tüm detaylarıyla yazılır ve kullanılır.
Mesela röportaj/söyleşi/ tartışma programları, eğlence programlarında senaryo basit bir akış bilgisi içerir. Yani program bölümlerini, bu bölümler için ayrılan zamanı ve bölümlerin temel içerik cümlelerini kapsar. Senaryo açısından kolay olmakla birlikte showun başarısı sunucu ve yönetmenin başarılı işbirliğini gerektirir. Tüm detayları ile senaryo üzerine kurulu programlarda hem ses hem de görsel bilgilerin tümü yer almaktadır. Bu sayede akış başlamadan karşılaşılması muhtemel tüm durumları içerir. Bu eğitimi alanlar senaryo yazarlığı eğitimini bitirdiğinde bir dizi ya da film senaryosu yazabilecek duruma gelecektir.

Rezervasyon tarih ve saatleri

14 Haziran-28 Haziran 2024

Cuma, Cumartesi saat: 15:00

Toplam: 5 Seans - 600 Dakika

REZERVASYON İŞLEMLERİNİZ

-

-

İletişim bilgileriniz

`En fazla` 1000 karakter.